Laura-Liisa Klaas

MUGAVUSPAGULASE PÄEVARAAMAT

Peaasi, et kõigil ON lõbus

Laura-Liisa Klaas, eesti koolist saadud inglise keel suus, oli 22 aastat vana, kui ta 2007. aasta septembris otsustas kaksikõe Ullaga minna sünnimaalt Suurbritanniasse õnne otsima. Täna elab ta koos elukaaslase Pauli ja maailma kõige laisema koeraga Šotimaal Elloni väikelinnas ning töötab shmu-nimelises heategevuslikus organisatsioonis tööalase konkurentsivõime tugitöötajana (Employability Support Worker).

Vabal ajal tegeleb Laura kirjutamisega, autokaubikuga avastusretkede sooritamisega ning mõlalauaga keset järve loksumisega. „Peaasi, et kõigil ON lõbus” on raamatu alapealkiri ja ka Laura eesmärk elus, mistõttu võib teda „auväärsest east” hoolimata TikTokis janditamas ning rulluiskudel ukerdamas näha. Laural ja tema kaksikõel Ullal on oma taskuhääling Klaas Half Full, mida väljastatakse kord kuus.

Laura-Liisa: „Mugavuspagulase päevaraamat” on blogilaadne üllitis minu elust. Kui seda lugu lühidalt kokku võtta, siis on ta minu Suurbritannias elatud aastate biograafia, mis näitab üht lõbusat teekonda läbi mitmete töökohtade, suhete ning reiside. Loodan, et tegemist on realistliku olustikukirjeldusega elust Suurbritannias. Oma looga püüdsin avada välismaale-tööle-minna-soovijate silmi ning tutvustada mõningaid varjukülgi, näiteks seda, kui palju ma kodumaad ja koduseid taga igatsen ning kui kaheks kiskuv on elada sünnimaast ning emast eemal.

Siiski ei mattu ma neil lehekülgedel musta masendusse, vaid vaatan optimistlikult edasi ning tunnen elust rõõmu. Nagu ka vana hea „Sigade revolutsiooni“ üks repliikidest teatab – „peaasi, et kõigil ON lõbus!”.”

2024. aastal on Laura-Liisa ja ta õde mõlemad õnnelikes suhetes „ning seda mitte ainult iseendaga,” nagu ütleb autor.

Toimetaja Krista Parve, kujundaja Kadi Pajupuu


ISBN 978-9916-9803-7-8