OKAS ja KÄBI

Evald Okase impressioonid, Käbi Laretei novell„Kus toimus mu esimene kohtumine Moncefiga? Suur bankett ja teisel pool pikka kristall-lühtritega valgustatud lauda silmitses mind lakkamatult üks tumedanahaline mustade juustega härra. Pärast supeed tuli ta otsekohe minu juurde ja ütles: „I shall come to you every night and make love to you.” Mõtlesin: Missugune enesekindlus! Mul ei olnud mingit soovi selle mehega armuvahekorda alata.
Ometi arenes hiljem meie vahel põnev, põlev, kirglik vahekord, kahe kultuuri kokkupõrge, mis oli intensiivne ja rikastav.”
Käbi Laretei
Raamat sisaldab Käbi Laretei novelli „Armastus ja Tuneesia” ning Evald Okase impressioone, mis valmisid tema viimastel eluaastatel ja ilmusid selles raamatus esmakordselt. Nad on samasse ajastusse kuulunud, ent erinevas elukeskkonnas kujunenud loojad – muusikust kirjanik Käbi Laretei ja kunstnik Evald Okas. Ent olenemata oma ainupärasest ja võrreldamatult erinevast keelest on nad mõlemad neis miniatuursetes sõnumites ja piltides hämmastavalt ühesugusel sagedusel. Jõuliselt ja häbenemata väljendavad nad oma erootilisi mõtteid, unistusi, lootusi ja fantaasiaid, tehes seda nooruslikult ja siiralt, ehk veidi naiivseltki.
Koostaja Laine Randjärv, toimetajad Sirje Endre, Anu Saluäär, Hedi Rosma, araabia keele alane nõuanne Kalle Kasemaa; kujundus Andres Tali