Ülle Ulla
MA ARMASTASIN ESTONIATOmaaegse kuulsa balletitantsija, näitleja, laulja ja tantsupedagoogi Ülle Ulla (1934–2016) mälestused oma elust ja kauaaegsest tegevusest Estonia teatris. Raamatut iseloomustab ehe ja siiras kirjutamisviis ja põnev kompositsioon. Üllet abistas käsikirja loomisel ja fotode valikul tütrepoeg – teatrikriitik, maalikunstnik ja komponist Mattias Sonnenberg.
Mälestustesse sulanduvad ülevaated Estonias tegutsenud lavastajatest ja ballettmeistritest ning nende töödest. Raamatul on teatriajaloo ning ka ajastu kroonika jäädvustamise mõttes eriline väärtus, on ju autor ise olnud sündmustest osavõtja.
Ülle Ulla:
„Tundsin Estoniat väga palju aastaid. Võib öelda, et üle poole sajandi. Tahtsin oma raamatus jutustada väga lihtsas vormis teatrist ja inimestest, kes kandsid oma õlul igat toimuvat etendust ja säilitasid ning viisid edasi Eesti teatrikunsti eksistentsi. Inimesed, keda oma raamatus olen loetlenud, on unustamatud. Kuulen kaunilt kõlanud lauluhääli, näen andekaid tantsusoliste ja kuulen muusikat, muusikat, muusikat!”
Toimetajad Mattias Sonnenberg, Sirje Endre, Mari Klein, Tarmo Tilsen, Elle Veermäe. Kujundus Andres Tali